Partizánske bez odpadu

“výsledky jsou obrazem myšlení”

Tomáš Baťa

Predsedkyňa Skrášľovacieho spolku Partizánske pani Miriam Miková na príklade svojej rodiny ukazuje možnosti obyvateľov mesta v zero waste (bezodpadovom) spôsobe života. Podporuje obyvateľov v zmene k zdravšiemu a udržateľnejšiemu spôsobu života.

Našim snom je, aby sa raz Partizánske stalo lídrom v rámci Slovenska v bezodpadovom živote a zaradilo sa medzi popredné zero waste mestá Európy. Preto je dôležité ukazovať cestu a uistiť obyvateľov, že sa to dá aj v malom meste.

Partizánske bez odpadu

Partizánske bez odpadu – skupina

Zero waste domácnosť

Aj v malom meste sa dá žiť do veľkej miery bezodpadovo. Inšpirujme sa navzájom.

Zero waste domácnosť

Aj v malom meste sa dá žiť do veľkej miery bezodpadovo. Inšpirujme sa navzájom.

Podujatia a pozvánky

Podujatia a pozvánky

Čierna skládka na Obuvníckej ulici

V minulom roku sme začali riešiť čiernu skládku, ktorá bola roky na Obuvníckej ulici.

Po porade s Mestskou políciou sme sa rozhodli najprv robiť osvetu, zvýšiť pohyb polície v okolí a vyzývať obyvateľov k fotografovaniu, nahrávanie si ľudí, ktorí čiernu skládku vytvárajú a nahlásenie na políciu. Dobrovoľníci z okolia skládku zlikvidovali a asi dva týždne bol pozemok čistý, potom prišiel pán, ktorý chcel opäť čiernu skládku založiť. Bol nafilmovaný. Následne sme osadili jednoduché “tabuľky”, ktoré informujú neprispôsobivých obyvateľov o následkoch ich konania. Celková cena opatrenia 2 eurá.

Čo hrozí každému kto vyhodí akýkoľvek odpad na verejnú plochu si môžete prečítať z fotografie. V prípade, že začne opäť vznikať čierna skládka bude osadená kamera a o náklady za kamerový systém bude opäť poplatok za smeti vyšší.

Zero waste domácnosť pre začiatočníkov

Občianske združenie Skrášľovací spolok Partizánske vás pozýva na prednášku.

Zero waste (bezodpadová) domácnosť pre začiatočníkov

Termín: 8. 11. 2019 o 17:30 hod.

Miesto: Kultúrny dom Partizánske, výstavná sieň.

Vstup zdarma, dobrovoľným vstupným prispejete na aktivity Skrášľovacieho spolku Partizánske, o.z. Zároveň Vám predstavíme baťoviankse suverníry.