Baťovianske suveníry

“služ druhým – posloužíš sobě”

Tomáš Baťa

Naše občianske združenie i napriek tomu, že existuje od roku 2014 začalo vyvíjať aktivitu až v roku 2019 keď nám podrástli deti a mohli sme reálne pracovať a neukracovať tak naše deti o prítomnosť rodičov.

Doteraz sme neboli žiadnym spôsobom financovaní a podporovaní, no veríme, že sa to zmení a dokážeme na naše aktivity nájsť aj vďaka vám dostatok finančných prostriedkov. Začali sme žiadať o rôzne granty a príspevky. Našim hlavným spôsobom financovania je fundraising, čiže systematická činnosť, ktorou získavame finančné alebo iné zdroje na podporu našich všeobecne prospešných aktivít. Kúpou našich baťovianskych suvenírov podporujete našu činnosť.

Suveníry si môžete zakúpiť na recepcii hotela Azul v Partizánskom. Ďalšou možnosťou je osobný odber alebo osobné doručenie po objednávke v rámci Partizánskeho. Posielame aj poštou.

Baťovianske suveníry

Baťovianske suveníry

Keramický baťovský domček, typ AD

Baťovský domček typu AD vyrobený z keramiky. Autorkou keramického domčeka je keramikárka Zuzana Richmanová, Partizánčanka. Do domčeka môžete vložiť kahanec a navodí príjemnú atmosféru vo vašom domove.

Ide o najviac rozšírený typ baťovského domčeka v Baťovanoch. Nájdeme ho na Hurbanovej ulici, Rooseweltovej ulici, Ulici kapitána Nálepku, Štúrovej ulici, Slovanskej ulici, Októbrovej ulici, Moyzesovej ulici, Lomonosovovej ulici, Pribinovej ulici a Gumárenskej ulici.

Celkovo bolo postavených v Baťovanoch 136 dvojdomov tohto typu. Líšia sa od seba tvarom schodiska a striešky nad schodiskom do domu. Dvojdomy typu AD od architekta Adamca sú celoomietané, podpivničené a so šikmou strechou.

Cena: € 39,00

Keramický baťovský domček, typ jednodom

Baťovský domček – Jednodom z Červenej ulice. Mal garáž a veľkú terasu. Nájdete ho v Baťovanoch, vo Svite a v Bošanoch.

Cena: € 34,99

Keramický baťovský domček, typ Fackenberg I

Cena: € 34,99

Keramický baťovský domček, typ Šimonovany

Cena: € 34,99

Keramický baťovský domček, typ 1936

Cena: € 34,99

Baťovianske vykrajovátka

Pripravili sme 5 vlastných návrhov na vykrajovátka, ktoré predstavujú symboly Baťovian:

  • baťovský domček – typ AD
  • strom – lipa, ktorú mal rád zakladateľ Baťovian Ján Antonín Baťa
  • šálka – symbol Veselých paničiek z Baťovian
  • dámska a pánska topánka – fabrika spoločnosti Baťa v Baťovanoch vyrábala topánky

Topánka a šálka: € 3,99 / kus

Strom lipa a baťovský domček: € 5,99 / kus

Baťovianske magnetky

Materiál: keramika

Cena: € 3,99 / kus